Нд. Вер 26th, 2021

Спецкор

Головні новини України

Грузія відкликає посла з України через нову посаду Саакашвілі

Після призначення Міхеїла Саакашвілі вчора, 7 травня, на посаду голови виконкому Нацради реформ Грузія заявила, що відкличесвого посла у Києві.

Попередньо повідомляється, що посла відкликала посла для проведення певних консультацій.

Про це повідомили в грузинських та росЗМІ з посиланнями на заяву Давида Залкаліані – очільника МЗС Грузії.

Це загальноприйнята практика в дипломатичних стосунках, яка вказує на виникнення певних проблем у двосторонніх відносинах, тому для визначення майбутніх кроків необхідна консультація з послом, – коментує міністр.

Нагадаємо, Міхеїла Саакашвілі призначили на посаду голови виконкому Національної ради реформ після невдалої спроби призначити його в Уряд. Попередньо розглядалося призначення експрезидента Грузії на посаду Віце-прем’єра з питань реформ.

Як повідомляє грузинське видання Imedinews, офіційний Тбілісі не планує розривати дипломатичні відносини чи змінювати підхід до стратегічного партнерства двох держав.

Призначення особи, засудженої та розшукуваної грузинською судовою владою, викликає питання, – заявив Давид Залкаліані.

При цьому грузинський дипломат зазначає, що Саакашвілі отримав призначення в дорадчому органі Кабміну, а не в самому Уряді.

Пониження позиції, запропонованої Саакашвілі, та його призначення головою виконавчого комітету Ради реформ показує скептичне ставлення українського політикуму, включно з парламентською більшістю, до цієї персони, – цитують грузинські ЗМІ дипломата.

Посольство Грузії в Україні наразі на надає коментарів щодо ситуації, яка склалася. Дане питання коментуватиме міністерство закордонних справ Грузії.