Пн. Чер 1st, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

Моніторинг діяльності нардепів з Рівненщини: Сергій Литвиненко

Моніторинг діяльності нардепів з Рівненщини: Сергій Литвиненко

ГМ “ОПОРА” промоніторила діяльність трьох нардепів від Рівненщини: Олександра Ковальчука, Олександра Аліксійчука та Сергія Литвиненка.

Скільки законопроектів, поправок та запитів депутатами подано, як голосували у парламенті та як відвідували комітети: про все це і не тільки читайте у аналітичному звіті Опори.

Нагадаємо, раніше ми вже писали про моніторинг діяльності нардепів Олександра Ковальчука та Олександра Аліксійчука.

Нардеп Сергій Литвиненко

Сергій Литвиненко впродовж 1-2 сесії роботи Верховної Ради України IX скликання досить активно проявив себе як законотворець, проте, він був не дуже активним у своєму виборчому окрузі. Так, народний обранець по 156 територіальному виборчому окрузі був співініціатором 6 законопроєктів, 1 з яких стосувався проблем виборчого округу та ще 3, які стосувалися сфери відання комітету, до якого входить депутат.

Також, варто зазначити, що впродовж 1-2 сесії Сергій Литвиненко подав 106 поправок до законопроєктів, з яких 5 – було враховано, 5 – враховано частково та 3 – враховано редакційно. Щодо присутності на засіданнях Верховної Ради України та участі у голосуванні, то депутат був присутній у 76% голосувань. Проте, Сергій Литвиненко не досить активний в окрузі.

В період  з вересня 2019 року по січень 2020 депутат здійснив 13 візитів в округ, ініціював 2 робочі зустрічі та декілька разів брав участь у роботі органів місцевого самоврядування. Сергій Литвиненко приділяє велику увагу проблемі незаконного видобутку бурштину, зокрема був ініціатором зустрічі з представниками профільних міністерств, силових структур, лісових господарств, місцевої влади та місцевих жителів.

Про депутата Литвиненка

Сергій Ливиненко був обраний по 156 територіальному виборчому окрузі, де отримав підтримку 26,67% виборців. Суб’єктом висування є політична партія “Слуга Народу”. 156 ТВО включає 3 райони Рівненської області, а саме: Сарненський, Березнівський та Костопільський, центром округу є місто Сарни. На момент обрання був в.о. Директора ДП “Зірненський спиртовий завод”. У парламенті є членом Комітету з питань аграрної та земельної політики та є членом фракції “Слуга Народу”.

Участь в роботі парламенту

За звітній період Сергій Литвиненко був співініціатором 6 законопроєктів. Жоден із законопроєктів не був підтриманим парламентом. Варто зазначити, що ініційовані законопроєкти стосувались питань обігу земель сільськогосподарського призначення, удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин, вдосконалення правового регулювання хутрового виробництва в Україні, розвитку сфери використання рідкого біопалива (біокомпонентів), а також про внесення зміни до статті 5 Закону України “Про державні лотереї в Україні”, про рекультивацію порушених земель лісогосподарського призначення.

Моніторинг діяльності нардепів з Рівненщини: Сергій Литвиненко

3 з 6 законопроєктів, у яких Сергій Литвиненко був співініціатором стосувались сфери відання комітету, де працює народний депутат, що є хорошим показником. Також депутат був співавтором однієї постанови – “Про обговорення відповіді Київського міського голови Кличка Віталія Володимировича на депутатський запит народного депутата України Качури Олександра Анатолійовича щодо надання інформації відносно будівництва Шулявського шляхопроводу” № 01/21-1 від 23.09.2019 року.

Також Сергій Литвиненко подав 8 депутатських запитів, 6 з яких стосувались проблем округу.

Протягом 5 місяців роботи в парламенті депутат подав 106 поправок до законопроєктів, з яких 5 було враховано, ще 5 – враховано частково та 3 – враховано редакційно.

Також, депутат лише 2 рази виступав у стінах парламенту.

Голосування та дисципліна

Сергій Литвиненко брав участь у 76% випадків голосувань в парламенті.

У 38,8%  випадках депутат голосував “за” та у 6,6% “проти”. Варто зазначити, що у 25,4% випадках депутат утримувався, а ще у 22% був відсутній на сесіях Верховної Ради України.

Згідно сайту “Вони голосують для тебе” депутат у 19% випадків голосує проти лінії фракції.

Також варто зазначити, що Сергій Литвиненко практично не пропускає засідання комітету: з 25 засідань депутат був присутній на 23.

Моніторинг діяльності нардепів з Рівненщини: Сергій Литвиненко

Робота Сергій Литвиненка в окрузі

Протягом звітного періоду Сергій Литвиненко брав участь у 13-ти публічних заходах в межах свого виборчого округу (Сарненський, Березнівський, Костопільський райони). Депутат бере участь у ефірах місцевих каналів, сесіях місцевих рад, зустрічається з представниками різних цільових груп (фермерами, підприємцями, представниками  громадських організацій).

Так, для прикладу 27 вересня депутат взяв участь у публічному заході, на якому спільно з іншими народними депутатами та фермерами Рівненщини обговорювали особливості впровадження ринку землі.

Моніторинг діяльності нардепів з Рівненщини: Сергій Литвиненко

24 жовтня Сергій Литвиненко спільно з іншими народними депутатами, представниками профільних міністерств, силових структур, лісових господарств, місцевої влади та місцевих жителів відвідали смт. Клесів та с. Федорівка, а саме місця, де видобували бурштин, а також провели обговорення щодо врегулювання цього процесу.

Моніторинг діяльності нардепів з Рівненщини: Сергій Литвиненко

29 листопада депутат взяв участь у роботі Костопільської міської ради. На сесії вдалось поспілкуватись з депутатами міської ради щодо розвитку інфраструктури регіону та соціального захисту людей. Окрім цього на сесії депутат висловив підтримку програмі Костопільської міської ради “Безпечне місто Костопіль”.

Моніторинг діяльності нардепів з Рівненщини: Сергій Литвиненко