Сб. Кві 20th, 2024

Спецкор

Головні новини України

На Рівненщині місцеві бюджети отримали 72 млн грн податку на землю

Протягом січня-лютого 2020 року від власників землі та землекористувачів до місцевих бюджетів області надійшло понад 72,3 млн грн плати за землю.

У порівнянні із аналогічним періодом минулого року сума надходжень збільшилася на 1,1 млн грн.

Про це повідомили в Головному управлінні ДПС у Рівненській області.

Вагому частку надходжень плати за землю сплатили власники земельних ділянок, часток (паїв) та землекористувачі – юридичні особи. Від них до бюджету надійшло – 66 млн грн. Водночас, від фізичних осіб до місцевих бюджетів надійшло 6,3 млн грн.

Слід зазначити, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою податок сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Крім того повідомляємо, що Законом України від 17.03.2020 року №533-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби”, підрозділ 10 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України доповнено п. 52 4, що за період з 01.03.2020 по 30.04.2020 року не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата) за земельні ділянки що перебувають у власності або користуванні юридичних чи фізичних осіб. Юридичні особи мають право подати уточнюючу декларацію до органів ДПС. Фізичним особам – платникам податку перерахунок здійснюється контролюючим органом.

About Author