Нд. Кві 21st, 2024

Спецкор

Головні новини України

Селянські паї хочуть обкласти податками

Народні депутати зі “Слуги народу” та групи “Довіра” розробили новий податок. Отже, за селянський пай хочуть стягувати до бюджету по 6 тис. гривень. Журналісти видання Цензор.НЕТ зазначають, що таке нововведення вже підтримали податковий комітет ВР та великий агробізнес.

За даними Держгеокадастру, близько 7 млн ​​українців мають земельні паї – в середньому близько чотирьох гектарів кожен. 4,7 мільйона власників паїв є одноосібниками – тобто обробляють свої паї самостійно. Решта паїв здаються в оренду великим агрофірмам або холдингам.

Протягом останніх років українці дедалі частіше відмовляються здавати землю в оренду і вирішують обробляти її самостійно. На селі зростає підприємницький дух, дрібний бізнес непогано розвивається. Це створило проблеми для великих компаній. Конкуренція за землю зростає.

Зазначається, що великий агробізнес звинувачує одноосібників у тому, що вони зловживають можливістю не звітувати про доходи. У той час, як уряди багатьох держав по всьому світу думають, як підтримати дрібний бізнес в умовах пандемії, в Україні фактично хочуть вбити підприємницьку ініціативу на селі.

About Author