Пн. Гру 4th, 2023

Спецкор

Головні новини України

На Рівненщині презентували Велике будівництво 2020

У рамках масштабного проєкту “Велике будівництво” на Рівненщині збудують 5 шкіл, 5 садочків, 5 стадіонів та інші інфраструктурні об’єкти.

Про початок проєкту “5+5+5” та плани на поточний рік розповіли під час брифінгу заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська та в.о. директора департаменту з питань будівництва та архітектури Віталій Кардаш.

– В Україні вже 1 березня стартує президентська програма – «Велике будівництво». На Рівненщині ми розпочинаємо масштабне будівництво та капітальний ремонт шкіл, дитячих садків, приймальних відділень лікарень, стадіонів та доріг. Сьогодні ми презентуємо карту із 22-ма інфраструктурно важливими об’єктами для області, де проходитимуть будівельні роботи, – зазначила Людмила Шатковська.

Кабінет Міністрів України затвердив перелік обласних проєктів на загальну суму 533 млн грн, з яких у 2020 році на будівництво планують спрямувати 210 млн грн. Залучатимуть кошти із державного, обласного, районного та місцевого бюджетів.

Так,  на Рівненщині кошти спрямують на будівництво Озерецької школи, що у Володимирецькому районі. Реконструюють Дубровицький НВК, Малівську школу Демидівського району, Корнинський та Жобринський заклади Рівненського району. Вартість цих 5-ти проєктів – 241,1 млн грн, а загальна кількість учнівських місць, які будуть створені – 2425.

Щодо дитячих садків, то будівництво передбачається в Березному, а реконструкція – в селах Горбаків Гощанського, Новоукраїнка Млинівського, Переброди Дубровицького районів та у смт Клесів, що на Сарненщині. Вартість 5-ти проєктів становить 131 млн грн, а загальна кількість дитячих місць – 454.

Передбачена програмою “Велике будівництво” і розбудова об’єктів спортивної інфраструктури. Це будівництво спорткомплексу в Сарнахна 760 місць, спортивно-оздоровчого комплексу у Дубровиці на 369 місць та культурно-спортивного закладу в селі Бродниця Зарічненського району на 150 місць. Окрім цього, планується реконструкція басейну в Дубно та стадіону “Колос” в Костополі на 1330 місць. Загальна вартість п’яти об’єктів становить 160 млн грн.

– Приймальне відділення – перше місце в лікарні, куди потрапляє людина у випадку екстреної ситуації. Саме тут проводиться оцінка стану, невідкладні заходи і приймається рішення щодо подальших дій. Завдання проєкту – привести всі приймальні відділення до одного стандартного зовнішнього вигляду та забезпечити медичним обладнанням, – наголосила Людмила Шатковська.

Так, для Рівненської області затверджено реконструкцію та укомплектування 7-ми приймальних відділень опорних лікарень. 

До переліку віднесли обласну клінічну лікарню, міські лікарні у Рівному та Дубно, Сарненську, Березнівську, Володимирецьку та Рокитнівську центральні районні лікарні.

Також в рамках проєкту “Велике будівництво-2020” відремонтують 73 км доріг місцевого та обласного значення.

About Author