Ср. Гру 8th, 2021

Спецкор

Головні новини України

Нардеп від ЄС хоче взяти на поруки замовника вбивства Ніколаєва

Депутат “Європейської солідарності” Михайло Бондар просить у суду взяти на поруки рівнянина Давида Ніколаєва, якого СБУ підозрює в організації умисного вбивства.

Мова про організацію вбивства іншого рівнянина Володимира Куб’юка, для якого Давид Ніколаєв найняв виконавця.

Згідно з опублікованими документами, за даними СБУ, підозрюваний Давид Ніколаєв вирішив замовити вбивство активіста, як сказано в рішенні суду, через незаконну діяльність щодо вирубки лісу і видобутку бурштину.

Мотивом, як повідомлялося раніше, стало перешкоджання Володимиром Куб’юком, відомим також як “Кубік”, незаконній діяльності Ніколаєва.

Нагадаємо, Ніколаєва взяли під варту на 2 місяць на початку лютого після затримання співробітниками СБУ під час розрахунку з кілером.

Ніколаєв знайшов виконавця злочину і передав йому гранату для здійснення вбивства. Але той вже здав замовника правоохоронцям. Тому вбивство інсценували, щоб 11 лютого затримати Ніколаєва як організатора злочину.

25 березня Шевченківський суд Києва продовжив запобіжний захід Ніколаєву – 60 днів тримання під вартою. Під час оскарження цього рішення в апеляції за підозрюваного у вбивстві заступився нардеп Михайло Бондар.

Він подав клопотання до Київського апеляційного суду, в якому заявив, що Ніколаєв має характеризується оточенням позитивно. Крім того підозрюваному необхідно лікуватися, оскільки йому загрожує інвалідність.

Депутат від “Європейської солідарності” запропонував випустити Ніколаєва під особисте зобов’язання і поручився за нього.