Пн. Гру 11th, 2023

Спецкор

Головні новини України

Польща розпочала будівництво газопроводу Baltic Pipe

Польща розпочала будівництво газопроводу Baltic Pipe. Відкриття газопроводу заплановано на 1 жовтня 2022 року, а його пропускна спроможність складе 10 мільярдів кубометрів газу на рік.

Якщо ми говоримо про повну диверсифікації поставок газу в Польщу, якщо ми говоримо про повну незалежність Польщі як одержувача від Росії, то це є віхою на шляху до цієї незалежності, – зазначив польський президент.

30 квітня компанія Gaz-System (оператор польської мережі газопроводів) підписала контракт на реалізацію цього проєкту з фірмою Saipem Limited і проєкт отримав всі необхідні дозволи в Польщі та Данії. Він повинен зв’язати родовища на норвезькому шельфі в Північному морі з Польщею через Данію. Проєкт є важливою частиною співробітництва в рамках “Тримор’я”.

Оскільки ми будуємо газові хаби, які також дозволять постачати газ в сусідні країни, ті, хто зараз спільно з нами створюють, реалізують проєкт “Тримор’я”, включно з Україною. Дуже важливо, що Польща буде одним з тих гарантів енергетичної безпеки України, яка, як ми знаємо, роками піддається газовому, енергетичному шантажу з боку Росії. Тому цей елемент вкрай важливий для суверенітету і повної незалежності України, – зазначив Анджей Дуда.

Як повідомляє Європейська правда.

About Author