З 28 квітня 2020 року встановлюються оновлені вимоги до переліку інформації про платника і одержувача, яка повинна супроводжувати переказ коштів. Такі зміни суттєво не вплинуть на більшість операцій з переказу коштів.
Декілька засобів масової інформації розповсюдили неправдиву інформацію, що з 28 квітня цього року будуть зупинені платіжні системи. І, як нібито наслідок, здійснити звичайні операції – сплатити комунальні послуги, здійснити грошові перекази, сплатити за товари/послуги – буде не можливо. Це не відповідає дійсності. – наголошують у НБУ.
У своєму офіційному сайті, НБУ роз’яснив усі нововведення щодо ідентифікації клієнтів при переказі коштів
Нові вимоги вводяться в зв’язку з набранням чинності Закону України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення”.
Цим законом передбачені дві основні вимоги:
- провести ідентифікацію і верифікацію платника;
- супроводити переказ коштів необхідним переліком даних по платнику і одержувачу.
Оновлені вимоги Закону не поширюються на:
- оплату житлово-комунальних послуг;
- оплату податків, штрафів, інших обов’язкових зборів і платежів (незалежно від суми);
- сплату кредиту в сумі до 30 тис. грн;
- переклади для оплати товарів і послуг, які проведені платником за допомогою платіжної картки (або іншого електронного платіжного засобу), якщо її номер супроводжує переклад (незалежно від суми);
- всі готівкові перекази в межах України в сумі до 5 тис. грн;
- зняття коштів зі свого рахунку.
Регулятор рекомендував учасникам ринку завчасно проаналізувати свої внутрішні процедури (процеси) і привести їх у відповідність до вимог Закону, а також налаштувати автоматизовані системи таким чином, щоб забезпечити супровід переказів коштів необхідною інформацією про платника і одержувача.
НБУ підкреслив, що оплата комунальних послуг є низькоризикової операцією в відповідно до проведеної Національною оцінки ризиків у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму. Ці операції вимагають мінімального уваги і спрощених заходів ідентифікації, верифікації та вивчення клієнтів.
Про це повідомляє bank.gov.ua.