Рівнеобленерго відмовляється викупити побудовані бюджетним коштом електролінії та з’єднані з ними трансформаторні підстанції, які знаходяться на балансі селищної ради Володимирця.
Про це повідомляє Володимирець.сіті. Натомість компанія наполягає на передачі вказаного майна шляхом безоплатного відчуження.
Як говорить селищний голова Олександр Осмолович, уже кілька місяців місцевий РЕМ не видає технічні умови на приєднання електроустановок замовників до електромереж, які знаходяться у власності селищної ради.
– Люди, по суті, опинилися за бортом, і невідомо, яким чином вирішувати проблему, – говорить Олександр Осмолович, – Чинне законодавство передбачає, що електрифікацію житлових масивів здійснює оператор системи розподілу, тобто обленерго. Років п’ятнадцять тому ця справа була більше їхньою, ніж селрадівською. А що своїх функцій обленерго не виконувало, то ми частково взяли їх на себе і впродовж 2007-2015 років у Володимирці побудували близько двадцяти кілометрів електромереж. Під час останньої нашої зустрічі керівник обленерго сказав: то не ваші функції, ми самі з усім розберемось. А результат – чотири вулиці, виділені під забудову у напрямку Довговолі, упродовж п’яти років не електрифікуються. У тих масивах, де ми власноруч побудували електромережі, електропідстанції перевантажені. Охочим підключитися до них РЕМ відмовляє. І якоюсь мірою так воно і є. Але що найгірше – нам не пропонують жодного варіанту по вирішенню проблеми, тоді як у законі про розподіл електроенергії чітко записано: оператор системи розподілу у межах своєї ліцензованої діяльності зобов’язаний підключати споживачів до електромереж. Але що найгірше – нам не пропонують жодного варіанту по вирішенню проблеми, тоді як у законі про розподіл електроенергії чітко записано: оператор системи розподілу у межах своєї ліцензованої діяльності зобов’язаний підключати споживачів до електромереж.
Натомість у Рівнеобленерго бачать можливість придбати мережі за заниженою ціною або ж отримати їх від селища безкоштовно.
– Треба розробляти проектно-кошторисну документацію, щоб ми бачили, скільки споживачів може підключитися до певного трансформатора, на яку потужність розрахована кожна ділянка і скільки їх має бути. Проте найкращий вихід із ситуації очільник РЕМу вбачає у передачі селищних електромереж у власність обленерго, – говорить начальник Володимирецького РЕМ Василь Стовба.
Від затягування цієї проблеми потерпають прості люди, і тому соціальна напруга у нових житлових масивах зростає, як повідомляє видання Володимирець.сіті.
Оскільки позицію селищної ради в обленерго не поділяють, а селрада не в усьому згоджується з енергетиками, протистояння набуває затяжного характеру.
За словами Василя Стовби, обленерго може погодитися на компенсацію “у розумних межах” – на договірній основі. Ще один варіант – створити в селищі підприємство по обслуговуванню електромережі. Але це можливо за наявності вільних бюджетних коштів, яких для такого масштабного проекту не вистачає.
Наразі ж забудовники, яким не вдається підключитися до селищних електромереж, можуть подавати заяви про приєднання своїх електроустановок до електромереж обленерго. При цьому селищній раді рекомендують збільшити потужність підстанцій та розробити проектні рішення відповідно до потреб приєднання до цієї трансформаторної підстанції усіх ще не підключених електроустановок, а також проектну документацію по розрахунку розподілу виділених на ТП електричних потужностей у розрізі кожної земельної ділянки по всіх мережах селищної ради і якнайшвидше здійснити дозволені законодавством процедури, спрямовані на продаж селищних розподільчих електромереж товариству “Рівнеобленерго”.
Варто зауважити, що подібна ситуація із електромережами складається по всій Рівненщині, як зазначають журналісти. Рівнеобленерго відмовляється купувати мережі за їх повною вартістю і в якості монополіста диктує власні умови місцевим радам.