За інформацією джерела, засідання обласної ради 13 березня під загрозою. Це пов’язують з можливою відставкою голови облради Данильчука.
Наразі в Рівненській обласній раді склалася хитка ситуація. Голосів за відставку голови ради може не вистачити. Баланс сил знаходиться в межах кількох голосів.
Це зокрема пов’язують із тиском, який чинить Олександр Данильчук на окремих депутатів, і так званими “торгами” субвенціями та коштами на розвиток окремих населених пунктів та округів, у чому можуть бути зацікавлені інші депутати ради.
Нагадаємо, журналісти-розслідувачі знайшли у Данильчука “скромний” маєток у Конча-Заспі, якого він не вносив до декларації.
До слова, сам Данильчук заперечує факти тиску чи підкупу. Інформація про пропозиції окремим обранцям “по мільйону гривень за голос”, яку активно поширюють в мережі (зокрема в анонімних телеграм-каналах), також офіційних підтверджень не має.
На думку джерела, засідання 13 березня, на якому мають розглянути ряд важливих питань, може не відбутися саме тому, що ні в прихильників, ні в противників відставки Данильчука немає певності щодо результату.
Зауважимо, що в порядок денний сесії облради розгляд рішення про відставку Олександра Данильчука (на момент публікації матеріалу) не включили. Проєкт рішення, опублікований на сайті 14 лютого, зник із сайту облради в той же день.
Передісторія: “бунт проти царя”
14 лютого на сайті Рівненської обласної ради з’явився проєкт рішення щодо припинення повноважень “царя”, як його називають в кулуарах, – голови обласної ради Олександра Данильчука. Ініціаторами виступили депутати різних фракцій, зокрема Європейської солідарності (Віталій Чугунніков), Батьківщини (Микола Кучерук) та Свободи (Олексій Бучинський). Підтримали проєкт всього 22 депутати – третина від складу ради, як того вимагає законодавство у подібному випадку.
Того ж дня на сайті опублікували і проєкт рішення щодо відставки заступника голови – свободівця Олексія Бучинського. Її ініціатором виступив сам Данильчук. Як стверджують поінформовані джерела, саме такою була реакція на “зраду” свободівців, які до недавнього часу ще лояльно ставилася до чинного голови облради.
Разом з тим, підписанти проєкту рішення про припинення повноважень Данильчука почали відкликати підписи. Слід зауважити, що юридично такої процедури “відкликання підпису”, як стверджують експерти, не існує.
Згодом проєкт про відставку Данильчука зняли з публікації, а інший – про припинення повноважень Бучинського – на сайті залишився. За інформацією тих же джерел, так зробили за персональним розпорядженням голови облради.
“Об’єднання” п’яти фракцій та ротації в ЄС
Згодом уже 25 лютого керівники п’яти фракцій облради заявили про так зване “об’єднання заради захисту інтересів мешканців” Рівненщини. Серед ініціаторів – керівники фракцій Європейської солідарності, Батьківщини, Свободи, Конкретних справ, УКРОПу.
Крім іншого одним із мотивів такого об’єднання називали очищення партійних рядів. Фактично ж може йтися саме про ситуативне об’єднання задля зміщення Данильчука з займаної.
Таку думку можуть підтвердити і внутрішньофракційні ротації в ЄС, адже уже 26 лютого замість Віталія Чугуннікова – одного з ініціаторів відставки “царя” – головою фракції обрали Віталія Ундіра. Кандидатуру ексзаступника голови Рівненської ОДА на пост голови фракції підтримали 11 із 17 її членів.
Чи вплинули такі ротації на розподіл сил і як саме – питання, які мабуть залишаться відкритими аж до 13 березня.
Перед засіданням Рівненської обласної ради
13 березня має відбутися засідання чергової сесії Рівненської обласної ради, в порядку денному якої – понад 60 питань. Серед них багато бюджетних питань, поділ лісових зон, майнові питання, різноманітні звернення, реорганізація та внесення змін до статутів кількох комунальних закладів.
Найцікавішими, ймовірно, будуть питання щодо обласних програм, на які упродовж кількох років виділятимуться чималі кошти, та інші пункти порядку денного, які потягнуть за собою зміни в бюджеті.
Варто звернути увагу і на видатки з бюджету розвитку області, які складуть 60 млн грн. Від “правильного” та розподілу цих коштів, зокрема, можуть залежати результати засідання 13 березня.
Звичайно, за тиждень до засідання ситуація в Рівненській обласній раді може не раз змінитися. Та якщо засідання таки відбудеться, основним залишається одне питання: хто переможе – “бунтівні” депутати чи одіозний голова?