Чт. Сер 13th, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

“Слуги” виносять на розгляд Ради закон Бужанського про мову

"Слуги" виносять на розгляд Ради закон Бужанського про мову

Законопроєктом пропонується скасувати обов’язкове вивчення 80% предметів у школах українською мовою. Опоненти уже анонсували акцію протесту проти законопроєкту, який раніше відхилив профільний комітет парламенту.

Заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко запропонував внести до порядку денного парламенту законопроєкт щодо навчання українською мовою у закладах освіти.

У нашої фракції є прохання. Законопроєкт 2362 щодо переходу російськомовних шкіл на українську мову, його обов’язково включити в порядок денний цього тижня. Він зараз трошки нижче посунувся на наступний тиждень, тобто на вересень, а у вересні це уже має відбуватися. Тут логіка чисто така по часу. 2362 просимо посунути на цей тиждень, – заявив на погоджувальній нараді Корнієнко

Спікер ВР Дмитро Разумков доручив апарату Ради врахувати законопроєкт на четвер до порядку денного роботи парламенту. Йдеться про законопроєкт №2362 нардепа Максима Бужанського.

Комітет ВР відхилив даний проєкт закону, оскільки він призведе до збільшення видатків держбюджету. У комітеті також стверджують, що в разі прийняття закону Бужанського до 15 липня 2020 року він має вводитися в дію не раніше 1 січня 2021 року. В разі прийняття після 15 липня – не раніше у 2022 році.

Нардепи “ЄС” Андрій Парубій та Володимир В’ятрович закликали українців мобілізуватися біля стін парламенту 16 липня, тому що законопроєктом пропонується скасувати обов’язкове вивчення 80% предметів у школах українською мовою.

В’ятрович зазначив, що в разі прийняття закону, перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020 буде скасовано.

Зокрема, Бужанський пропонує відмовитися від цієї норми, а натомість хоче щоби “перелік навчальних предметів, що вивчаються державною мовою, визначався освітньою програмою закладу освіти з урахуванням особливостей мовного середовища”.