Ср. Гру 8th, 2021

Спецкор

Головні новини України

Сьогодні посаду прем’єра пророчать Денису Шмигалю. Ще варіанти?

На місце Олексія Гончарука, який все ж написав заяву про відставку і з другої спроби подав її до Парламенту, претендує львів’янин Денис Шмигаль.

Про кандидатуру нового керівника Кабміну повідомив нердеп Олександр Дубінський. Шмигаль, як зазначається, уже нібито погоджує новий склад КМУ в Офісі президента.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Володимир Зеленський розглядав на посаду прем’єра кандидатуру Сергія Тігіпка. Як виявилося, це був один з перевірених “трюків” нової влади. Інформаційна провокація щодо Тігіпка викликала шквал обурення, та, зрештою, не підтвердилася. Хоча призначення одного з одіозних представників колишньої команди експрезидента Януковича, який до того ж підпадає під дію Закону “Про люстрацію”, українські ЗМІ називали ймовірним на 99%.

Згідно із повідомленням нардепа, в новому старому Уряді частина міністрів свої посади збереже. До таких Дубінський, зокрема, відніс Арсена Авакова (міністр внутрішніх справ), Дениса Малюську (міністр юстиції), Анну Новосад (міністр освіти і науки) та Тимофія Милованова (міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства).

Зберегти посаду може також Оксана Маркарова.

Як повідомляє нардеп, решту кандидатів на посади в Уряді Володимир Зеленський оголосить на засіданні фракції “Слуги народу”. Серед уже відомих “новачків” фігурує Ігор Уманський, який претендує на крісло керівника Міністерства фінансів, а також Дмитро Кулеба, якого вже нібито погодили на посаду міністра закордонних справ.

Нагадаємо, наразі в парламенті зареєстровано проєкт постанови щодо висловлення недовіри генпрокурору Руслану Рябошапці.

Повідомляється також, що у відставку відправлять і керівника митної служби Максима Нефьодова.

Схоже, ротація у владних кабінетах Зе-команди, про яку вже повідомлялося, має набагато більші масштаби, ніж прогнозували.

Крім цього, свою посаду 4 березня може втратити і голова Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник, хоча постанову про його звільнення називають незаконною. Варто зауважити, що сьогодні антикорупційний комітет ВР не дійшов згоди щодо цієї постанови.