Пт. Лис 22nd, 2024

Спецкор

Головні новини України

Стати мамою і не радіти: як побороти післяпологову депресію

Народження дитини – велика подія в житті жінки. Вона пов’язана з різними емоціями. Інколи молода мама відчуває не радість, а тільки втому і смуток. І на це потрібно звернути увагу.

Зазвичай, відчуття втоми, засмучення і занепокоєння з часом минають. Однак, якщо вони тривають довго, це може бути ознакою післяпологової депресії.

Чому післяпологова депресія небезпечна

Післяпологова депресія – досить розповсюджене явище. Вона зустрічається в однієї із шести матусь. Депресія характеризується постійним пригніченим станом, втратою цікавості до речей, які приносили радість.

Існують інші симптоми: нестача енергії, зниження апетиту, безсоння, нерішучість, а також думки про завдання собі шкоди і навіть самогубство. Саме тому це дуже небезпечний стан, і потрібно негайно вживати заходів, якщо такі симптоми з’явилися. Рідні та близькі повинні бути дуже уважні до молодої мами.

Що робити, якщо у вас післяпологова депресія

Післяпологова депресія лікується психотерапією або медикаментозно (можливе також поєднання обох методів). Без належного лікування післяпологова депресія може тривати місяцями та навіть роками.

Якщо вам здається, що у вас депресія, поділіться вашими почуттями з близькими людьми та зверніться за допомогою. Якомога більше часу проводьте на свіжому повітрі. Спілкуйтеся з іншими матерями, які близькі вам по духу. Не соромтеся просити допомоги, адже від цього залежить ваше здоров’я. І, відповідно, здоров’я вашої дитини.

За матеріалами Всесвітньої організації охорони здоров’я

About Author