Ср. Січ 29th, 2025

Спецкор

Головні новини України

Топ-5 напоїв заборонених маленьким дітям

Загальновідомо, що для дітей в харчуванні є деякі обмеження. Для дітей віком 1-5 років є також обмеження і в напоях. Скоро літо, тому такий список потрібно знати батькам.

Погода вже радує нас теплими днями. Парки відкривають для відвідування і зовсім скоро літо. Йдучи на прогулянку з дітьми батьки беруть з собою ”щось попити”. І кожного разу, коли в дитини в руках опиняється газований напій, педіатри б’ють на сполох.

Кава, чай, какао, кока кола… Що в їх складі лякає лікарів? Праильно – кофеїн. Він може негативно впливати на стан малюка. Викликати роздратованість, порушення сну та інше. Також кофеїн міститься в багатьох інших продуктах. Наприклад у шоколаді. Тому якщо дитина з’їла шоколадне морозиво і шоколадну цукерку, вона вже отримала свою дозу кофеїну. А перевищити норму можна випивши ще кока коли чи чаю.

Отже список напоїв не рекомендованих для дітей до 5 років:

  • Чай і кава. Містить достатньо велику кількість кофеїну. Не рекомендується давати чай і каву дітям до 5 років. А в деяких джерелах є рекомендації до 10-12 років. Щодо какао – теж потрібно обмежувати.
  • Трав’яний чай. Дуже обережно, адже багато таблеток виготовляють на основі трав. Тому краще робити фруктові чаї.
  • Готові чаї в пляшках з магазину містять велику кількість цукру, консервантів і барвників. Такі чаї не рекомендується вживати навіть дорослим. Сюди ж можна віднести всі газовані напої.
  • Різні молочні коктейлі – якщо це домашні, з натуральними ягодами і молоком, то все добре. А ті що продають і подають в кафе, містять сиропи на основі цукру, з ароматизаторами і барвниками.
  • Соки. Домашні свіжі соки можна. Соки з магазину теж під питанням. Там часто не сік а концентрат розведений водою чи цукровим сиропом. Уважно читайте склад.

На прогулянку беріть з собою звичайну питну воду. Велику пляшку на всю сім’ю. Малюку можна дати його особисту маленьку пляшечку. Головне дорослим показувати приклад, як класно і корисно пити багато чистої води.

Джерело: блог педіатра Марії Варейчук в Інстаграм.

About Author