Нд. Чер 20th, 2021

Спецкор

Головні новини України

Активістів, які проти Кроноспану, дискредитують “чорнухою”

В мережі поширюють та рекламують матеріали сумнівного походження щодо активістів, які виступають проти будівництва шкідливого заводу в Городку поблизу Рівного.

Зокрема відповідна стаття з’явилася 28 січня на сайті Telegraph (ресурс, призначений для онлайн-публікацій на анонімній основі – без реєстрації чи авторизації). Матеріал під назвою “Солдати “Свіспану”: кому доручили протестувати проти інвестицій на Рівненщині” викликає сумніви щодо достовірності.

Автор статті в межах України невідомий. До того ж, новина поширюється і через рекламу допису у одному пабліку на фейсбуку. Активісти радять блокувати та скаржитися на подібні рекламні повідомлення цієї сторінки у фейсбуку під назвою “Рівне Новини”, яка створена 29 січня, за день після появи статті. Новина на ній, як не дивно, розміщена лише одна – про активістів. До моменту даної публікації 31 січня на зв’язок адміністрація сторінки не вийшла.

Крім критики активістів, які долучаються до протидії будівництву шкідливого заводу Кроноспан, в матеріалі присутні і “схеми” їхніх взаємозв’язків із фірмою-конкурентом Свіспан, яка має потужності поблизу Костополя. Втім зводиться, здавалося б, “критична” стаття до явної реклами Кроноспану, який, на думку “автора”, кращий за потужності конкурента.

Перелічені в статті особи заперечують та спростовують інформацію наведену в ній.