Пн. Лис 29th, 2021

Спецкор

Головні новини України

Лікарні “вторинки” запрацюють по-новому на Рівненщині

Медичні заклади Рівненщини вторинного рівня до медичної реформи вже практично повністю підготувалися. Контракти на надання майже трьох десятків видів медпослуг із Національною службою здоров’я підписані, обладнання придбано, штати оптимізовані. Тепер всі очікують 1 квітня.На цю дату анонсували старт другого етапу медичної реформи, щоб починати працювати по-новому. 

Наша область успішно справилася. Звісно ж, є проблемні медичні заклади, які не виконали певних умов. Вони мали час до 10 березня, щоб виправити ці помилки.Маємо позитивний приріст фінансування порівняно з 2018 і 2019 роками щодо загальної суми видатків. Конкретні цифри будуть відомі ближче до 20 березня.Сподіваємося, що ця реформа дозволить покращити якість насамперед невідкладної і планової медичної допомоги, – пояснив заступник начальника управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Олег Вівсянник.

Основна мета цього етапу реформи – зменшити витрати пацієнтів на планові лікування та обстеження. Ці маніпуляції будуть оплачуватися НСЗУ.Перелік цих діагностичних та лікувальних процедур визначений та оприлюднений. Нині частка коштів пацієнта становить 65%. У розвинених країнах пацієнти теж частково сплачують за медичне обслуговування, бо жодна держава не може повністю це забезпечити. Але там їхня частка становить 10-15%. Тож саме на зменшення витрат пацієнтів і спрямована реформа. Аби зробити якісну медицину більш доступною.

Інше важливе завдання другого етапу реформи – збільшення оплати праці медпрацівників, а отже, посилення їхньої мотивації до якісного обслуговування населення. Адже нині через невисокі зарплати у деяких медичних закладах є дефіцит кваліфікованих кадрів.Приміром, у сфері екстреної медичної допомоги є брак середнього медперсоналу, водіїв.

Між тим у Рівному всі шість закладів на “вторинці” уклали 38 пакетів на надання різних медичних послуг.Вони увійшли до переліку закладів,із якими НСЗУ планує укласти угоди.

НСЗУ оплачуватиме не лише роботу лікарів, а й певний перелік медикаментів. Якщо пацієнт хоче замінити препарати чи розхідні матеріали на дорожчі, то він офіційно зможе їх придбати. Чи поліпшити умови свого перебування в лікарні.

Ми пройшли досить довгий шлях.Ця реформа має завершитися і для пацієнта, і для лікаря успіхом.Тому будемо над цим працювати. – заявив Денис Шпиталь, попри розмови та чутки щодо згортання медреформи.

Про це повідомляє видання “7 днів”.