Вт. Жов 19th, 2021

Спецкор

Головні новини України

Вища Рада Правосуддя відмазує суддю-хабарника з Рівненщини – ЦПК

Про це заявляє Центр протидії корупції. Зокрема повідомляється, що ВРП не надає дозволу на арешт підозрюваного у хабарництві судді Володимирецького районного суду Леоніда Закревського.

Центр протидії корупції у своїй заяві щодо Закревського посилається на повідомлення Prosud.Info.

В ЦПК повідомили, що кілька днів тому НАБУ оголосило йому підозру за неодноразове вимагання хабарів. Проте наразі саме від ВРП залежить, чи можливо буде взяти під варту Закревського. Нагадаємо, його разом зі спільниками упродовж двох місяців “відпрацьовували” детективи Національного антикорупційного бюро та Служби безпеки України.

Нещодавно ми вже повідомляли про обшуки у райсуді Володимиреччини, зокрема в кабінетах судді Закревського та його колеги Віталія Поровського. Останнього звільнили через день після обшуків СБУ та НАБУ. Проте колеги не пов’язують обшуки та рішення про звільнення.

В ЦПК нагадують, що підозрюваного у хабарництві суддю Вища кваліфікаційна комісія суддів минулого літа визнала доброчесним. Проте оновлення комісії тривалий час блокує ВРП.

У повідомленні ЦПК зазначається також, що у листопаді минулого року Закревський отримав майже 800 тисяч грн. Тоді ж у нього з’явився Golf 7, який пригнали з Німеччини. На думку антикорупційної організації, завдяки високій зарплатні та встановленим слідчими фактам хабарництва Закревський може собі це дозволити.

Цікаво зазначити, що згідно із аналізом відкритих даних сайту Youcontrol, із судових реєстрів Рівненських судів лише за 2018 рік зникло 3666 судових рішень.