Чт. Сер 13th, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

З 1 серпня зросте ціна на передачу електроенергії – все через “зелений” тариф

З 1 серпня зросте ціна на передачу електроенергії - все через "зелений" тариф

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з 1 серпня 2020 року збільшить тариф Укренерго на передачу електроенергії на 54,6%.

Про це повідомила пресслужба НКРЕКП.

Відповідне рішення ухвалили, щоб компанія могла отримати гроші на погашення заборгованості перед виробниками “зеленої енергетики”.

Також зазначається, що спочатку хотіли підвищити тариф у 2,1 рази – до 327,97 грн/МВт-годину. Початковою пропозицією було довести його до 604,51 грн/МВт-годину.

Зазначається, що можливість знизити тариф з’явилася завдяки планам НЕК взяти кредитні кошти міжнародних фінансових організацій, що дозволить запобігти моментальному навантаженню на споживачів і паралельно розрахуватися з боргами відповідно до підписаного між урядом України та “зеленими меморандумом”.

Новий тариф на постачання електроенергії – це компроміс

Сергій Лещенко у власному телеграм-каналі назвав рішення компромісним, оскільки спочатку планувалося більш значне підвищення тарифу.

Сьогодні нам вдалося домогтися компромісного рішення від регулятора енергетики. З серпня тариф “Укренерго” на передачу електроенергії збільшиться, але все на половину від запланованого стрибка. Проект рішення передбачав зростання тарифу в 2,1 рази – з 155,4 до 327,97 гривень за мегават-годину. В результаті зростання буде в два рази менше – зі 155,4 до 240,23 гривень за мегават-годину, – повідомив екснардеп та журналіст, а наразі член наглядової ради Укрзалізниці.

Зростання тарифу він пояснив тим, що нічим покривати “зелені” тарифи на нових потужностях, які запрацювали з цього року. За його словами, поточні платежі за “зелену” енергетику будуть тільки частково покриватися з нового збільшеного тарифу “Укренерго” на передачу електроенергії.

Решту грошей “Укренерго” повинен буде залучити як кредити. Як відомо, найбільш значуща роль на ринку зеленої енергетики у Ріната Ахметова – 25 відсотків, однак серед іншого там є і іноземні інвестиції. Для того, щоб збалансувати ситуацію з “зеленими”, тариф “Укренерго” на передачу електроенергії мав би зрости взагалі до 604 гривні за мегават-годину, – додав він.